Zdravíme Vás z našeho bleskového výletu ulicemi Trutnova! Jedním z témat angličtiny ve 4. třídě je „MY TOWN“ = „MOJE MĚSTO“. A protože naše město má opravdu krásné historické centrum, bylo by škoda se v rámci výuky na náměstí nevydat! Tím spíš, když se nachází nedaleko naší školy a celý „výlet“ se dá podniknout během pouhé jedné vyučovací hodiny. Žáci dostali do dvojic anglický popis cesty náměstím, který jim posloužil jako navigace. Předpokladem úspěšného zdolání cíle bylo textu rozumět. To vyžadovalo náležitou přípravu. Žáci se naučili, jak se anglicky řekne „jdi rovně kolem…“, „zahni doleva/doprava“, „přejdi ulici“ a samozřejmě anglické výrazy pro jednotlivé budovy nebo obchody. Pravda je, že některé dvojice pobloudily. Nikdo se ale úplně neztratil ... vždyť naše město známe "jako svoje boty". Až budete pro nějakého cizince potřebovat průvodce městem, určitě se na nás obraťte…

 

text a foto: Bc. Suchá Dita, učitelka Aj

Back to top