V pátek 3. 11. 2017 se žáci 5. A zúčastnili, výjimečné akce pořádané Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje.  Pod dozorem zástupce firmy Tyco, bylo naším úkolem během dvou a půl hodiny sestavit dle připraveného plánu plně funkční lanovku pro převoz materiálu. Tři středoškoláci a tři žáci naší školy společnými silami bez přerušení montovali z připraveného kufru se stavebnicí Merkur funkční model. Vzhledem k naší první účasti v této soutěži, nebyly naše ambice příliš vysoké. Jaké však bylo naše překvapení, když při vyhlašování výsledků zaznělo číslo našeho družstva na celkovém druhém místě. Prostě fantastický výkon! Za naší školu nás velice dobře reprezentovali tito žáci: Tereza Vágnerová, Petr Mišoň a Šimon Sadílek.

 

text a foto: pan Krejčí Jaroslav, třídní učitel 5. A

Back to top