Dne 8. 11. 2018, se dvě soutěžní družstva Základní školy kpt. Jaroše, zúčastnily soutěže Talenty pro firmy. Jednalo se o okresní kolo, které proběhlo v areálu výrobní firmy KABLO Vrchlabí. Naše škola na tuto soutěž postavila dvě družstva. Družstva byla smíšená, tři žáci základní školy, tři žáci z průmyslové školy a odborný poradce z firem Tyco a Continental. Úkolem každého družstva bylo sestavit funkční model dopravníkového pásu s variátorovým otvíráním zábrany, poháněné elektromotorem ze stavebnice MERKUR. Vítěz musel sestavit a odzkoušet funkčnost modelu a to v co nejkratším čase. Soupeření to bylo napínavé. Zvítězilo jedno z našich družstev pod vedením učitele Václava Loufka, ve složení Maruška Škvárová, Anička Ondráčková z naší třídy a Kryštof Nachtman z 5. A.

 

Kompletní report z akce ZDE a fotogalerie TADY.

 

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 5. C

Back to top